Czy kobiety lubią dostawać kwiaty?

Kwiaty to chyba najczęściej wręczany upominek kobietom przez mężczyzn. Tradycja wręczania kobietom kwiatów trwa z pokolenia na pokolenie. To wyjątkowe uczucie, gdy otrzymujemy od ukochanego bukiet róż. Są potwierdzeniem tego, że jest się najważniejszym w życiu danego mężczyzny. Czasem taki gest wyraża więcej niż tysiąc słów. Kwiaty są symbolem życia i piękna, a róże w szczególności miłości i pożądania.

Kwiaty towarzyszem kobiet

Kobiety bardzo często lubią być otoczone kwiatami. Te, które posiadają własne domy z ogrodem starają się, by były one pełne kwiatów i roślin. Jest to często przekazywane od mam czy babć. Osoby, które mieszkają w blokach rekompensują sobie ten brak ogrodu upiększeniem balkonu bądź mieszkania. Dla wielu kobiet dom bez kwiatów jest niepełny. Kwiaty wywołują pozytywne emocje u kobiet, nastrajają do życia i powodują uśmiech.

Kwiaty idealne na specjalną okazję i nie tylko

Najczęściej kobiety otrzymują piękne bukiety róż na Walentynki czy Dzień Kobiet, nawet mężczyźni, którzy nie są skłonni do tego typu gestów, zachęcani hasłami reklamowymi sięgają w markecie czy kwiaciarni po wyjątkowy bukiet dla ukochanej. Tak naprawdę największą radość sprawiają bukiety wręczane bez okazji, z zaskoczenia. Zwłaszcza po ciężkim dniu z pracy nic tak nie ukoi kobiet jak widok pięknego bukietu ulubionych kwiatów.

Czy kobiety lubią dostawać kwiaty?

Kolory róż i ich symbolika

Warto wiedzieć jakie znaczenie ma odpowiedni kolor róż, dzięki czemu łatwiej jest nam zinterpretować intencje osoby wręczającej nam bukiet. Czerwona róża, najczęściej wybierana przez panów symbolizuje namiętność, małżeństwo, macierzyństwo, wstyd oraz próżność świata. Najczęstszym jej symbolem jest miłość. Z kolei biała róża wyraża czystość, niewinność, cnotę i pobożność. To właśnie ona króluje wśród bukiet młodych panien. Złota róża cechuje się osiągnięciem doskonałym, a żółta oznacza nieszczerość, zazdrość, niewierność oraz oszustwo. Współcześnie jest symbolem uczuć platonicznych. Róża w kolorze błękitnym równa się rzeczy niemożliwej oraz miłości od pierwszego wejrzenia. Czarne róże dedykowane są wydarzeniom związanym z kresem życia. Najbardziej neutralnym i bezpiecznym kolorem róż są róże herbaciane i różowe. Są wyrazem radości i sympatii. Jeśli chcemy komuś za coś podziękować powinniśmy wybrać w kolorze pomarańczowym, która należy do nowoczesnego stylu. Róża lawendowa jest stosowana do wyrażenia fascynacji i uwielbienia. Róża w odcieniu niebieskim wiąże się z czymś nieuchwytnym, niemożliwym do osiągnięcia. Zielona róża jest wyrazem harmonii, bogactwa oraz płodności. Wręcza się je w momencie życzenia pomyślnego nowego istnienia bądź powrotu do zdrowia. Kobiety spotykają się również z bukietami, które złożone są z mieszanych róż. To idealny sposób na mieszanie ze sobą różnych emocji.

Jak widać każdy kolor prezentuje nieco inną symbolikę. Warto o niej pamiętać, dokonując zakupu róż bądź w momencie ich otrzymania w celu lepszego zinterpretowania intencji osoby wręczającej.

Partnerem artykułu są https://www.rozeogrodowe.pl/tanie-roze.