Czym soczewki kontaktowe górują nad okularami?

Czym soczewki kontaktowe górują nad okularami?

Soczewki kontaktowe to obecnie jedna z najlepszych metod korekcji wad wzroku. Są dużo wygodniejsze w noszeniu od klasycznych okularów oraz umożliwiają znacznie lepsze widzenie. Prawidłowo dobrane soczewki nie powodują ponadto wysuszenia oczu oraz są praktycznie niewyczuwalne. Sprawiają, że w ciągu dnia możemy zapomnieć o posiadanej wadzie wzroku oraz cieszyć się życiem bez żadnych ograniczeń. W jakich przypadkach soczewki kontaktowe są zdecydowanie lepszym wyborem od tradycyjnych okularów?

Soczewki kontaktowe są wygodne w noszeniu i doskonale sprawdzają się dla aktywnych

Okulary mogą być przeszkodą w wykonywaniu wielu czynności. Zwłaszcza osoby aktywne, sportowcy i tancerze narzekają na niewygodę ich noszenia. Okulary wymagają bowiem nieustannego poprawiania na nosie, zaparowują się podczas deszczu oraz nie oferują bezpieczeństwa użytkowania podczas intensywnego ruchu. Takich problemów nie mają użytkownicy soczewek kontaktowych.

Umieszczane bezpośrednio na powierzchni oka szkła kontaktowe pozostają na swoim miejscu przez cały dzień oferując optymalną korekcję wzroku oraz doskonałe widzenie pod każdym kątem. W ich przypadku nie ma także ryzyka przesunięcia się soczewki czy jej wypadnięcia nawet podczas prowadzenia najbardziej aktywnego trybu życia. Soczewki kontaktowe Acuvue Oasys dzięki zastosowaniu technologii zintegrowanej łzy Hydroluxe oferują ponadto doskonałe właściwości nawilżające, które pozwalają na ich komfortowe użytkowanie w nawet najbardziej wymagających warunkach.

Czym soczewki kontaktowe górują nad okularami?

Soczewki kontaktowe doskonale nadają się do pracy przy komputerze

Wiele osób wymagających codziennej korekcji wzorku jest przekonanych, że do pracy przed ekranem komputera nadają się wyłącznie okulary. Wyposażone w antyrefleks szkła chronią bowiem nasze oczy przed promieniowaniem emitowanym przez komputer oraz zapobiegają przemęczeniu wzroku. Okazuje się jednak, że soczewki kontaktowe w takiej sytuacji sprawdzają się nie gorzej od okularów!

Dobrej jakości szkła kontaktowe, do których należą soczewki Acuvue Oasys, wyposażone są bowiem w specjalną powłokę antyrefleksyjną, której obecność docenią zwłaszcza osoby regularnie korzystające z komputera, tabletu oraz smartfonu. Wszystkie produkty tej marki blokują ponad 98% promieniowania UVB oraz 85% promieniowania UVA, co czyni z nich soczewki idealne do użytkowania we współczesnym świecie.

Soczewki kontaktowe to doskonały wybór dla kierowców

Wiele osób z wadami wzroku posiada zalecenie prowadzenia pojazdów wyłącznie w okularach. Korekcja wzroku podczas jazdy za kółkiem zapewnia bowiem doskonałe widzenie oraz bezpieczeństwo za kierownicą. Okulary nie są jednak jedynym słusznym wyborem dla kierowców, którzy z powodzeniem mogą zastąpić je soczewkami kontaktowymi.

Szczególnie wartymi polecenia produktami dla kierowców są wspomniane powyżej soczewki kontaktowe Acuvue Oasys, które nie odbijają światła. Ich noszenie podczas jazdy autem gwarantuje więc doskonałe widzenie pod każdym kątem oraz minimalizuje ryzyko odblasków, na które to zjawisko często uskarżają się kierowcy korzystający z klasycznych okularów. Soczewki kontaktowe Acuvue Oasys świetnie sprawdzają się do jazdy w każdych warunkach zapewniając swoim użytkownikom doskonałą jakość widzenia oraz bezpieczeństwo prowadzenia pojazdu.

Partnerem artykułu jest sklep Okulary w Sieci oferujący: Acuvue Oasys - więcej na OkularywSieci.pl.