Jak optycznie pomniejszyć nos za pomocą makijażu?

Nos dla niektórych to drażliwa sprawa. Szczególnie kobiety uważają, że mają zbyt duży, ale jednak nie każda kobieta chce się zdecydować na operację plastyczną. Jednak to akurat dobra decyzja, ponieważ mamy lepsze i tańsze sposoby na to, by skutecznie poprawić wygląd twarzy. Postaramy się podpowiedzieć jak można pomniejszyć nos za pomocą kosmetyków. Najlepiej oczywiście polubić nos taki jak się ma i nie myśleć o drogiej operacji plastycznej. Większość kobiet chce mieć zwyczajny, mały, prosty nos. Makijaż nie zmieni kształtu, ale jeśli odpowiednio wykorzysta się światło i kolory można doprowadzić do tego, że optycznie nos będzie wyglądał na zgrabniejszy i mniejszy niż to jest w rzeczywistości.

Podstawowa zasada jeśli chodzi o korygujący makijaż jest taka, że jeśli chce się coś zmniejszyć to trzeba używać ciemniejszego koloru. To co będzie ciemne chowa się a to co jest rozjaśnione będzie na pierwszym planie. Dlatego niezbędne w pomniejszających zabiegach są dwa kosmetyki do wykorzystania a wiec bronzer oraz rozświetlacz. By zrobić makijaż poprawnie zmniejszając nos optycznie trzeba wykonać następujące zadania.

Konturowanie

Zabieg ten to operowanie ciemnymi oraz jasnymi pudrami oraz cieniami tak by uzyskać efekt wypukłości wszędzie tam, gdzie będzie on pożądany. Jeśli nos jest haczykowaty i optycznie chce się go skrócić można nałożyć nieco bronzera na jego końcówkę.

Jeśli chce się, by nos wyglądał na węższy to powinno się na skrzydełka nosa nałożyć kolor ciemniejszy. Można także przyciemnić całe boki nosa malując na nich ciemne, grube kreski z góry na dół a potem delikatnie je rozetrzeć. Ważne będzie to, by linie były pewne i proste inaczej można będzie uzyskać efekt nosa krzywego. Grzbiet nosa można podkreślić rozświetlaczem w kremie, będzie skutecznie kontrastował z miejscami ciemnymi i dzięki temu będą one mniej widoczne.

Jeśli wydaje się, że nos jest zbyt długi to można na jego koniec i miejsce między nozdrzami nakładać puder albo nieco ciemniejszy podkład

Jak optycznie pomniejszyć nos za pomocą makijażu?

Odwracamy uwagę od nosa

Często nos się błyszczy, a wtedy jak wiadomo będzie jeszcze bardziej widoczny. Należy więc odwrócić od niego uwagę przede wszystkim dbając o cerę szczególnie o linię T a więc czoło nos i podbródek. Stosować można specjalne żele, które będą regulować wydzielanie sebum. Na nos warto także nakładać kosmetyki matujące. Można zastosować także bibuły matujące, które warto mieć w kosmetyczce i nakładać je na nos.

Podkreśl atut

Ostatnia sprawa to znalezienie takiego elementu na twarzy, który jest powodem do domu. Jeśli będziemy w stanie przyciągnąć wzrok do tego właśnie elementu tak jak usta, podkreślone rzesy, czy ułożone brwi to będzie można oczekiwać, że jednocześnie skutecznie odciągnie się wzrok np. od nosa, który może nie wyglądać najlepiej. W trakcie przygotowywania makijażu powinno się więc dbać o podkreślenie tych elementów, które wyglądają najlepiej i które uważa się za takie, którymi można przed innymi się pokazać. Wtedy również będzie można czuć się bardziej pewną siebie.