Makijaż w stylu francuskim – krok po kroku

Wielu osobom z Francją kojarzy się Paryż jako stolica mody czy też wieża Eiffla. Niektórzy będą przywoływać pola lawendy w Prowansji. Jednak trzeba powiedzieć, że takim charakterystycznym elementem jest francuski makijaż. To klasyka, szykowny wygląd i kobiecość. Bardzo charakterystyczny dla wszystkich paryżanek. Makijaż w stylu francuskim ma być połączeniem szyku, elegancji, precyzji i kobiecości. Oczy będą podkreślone, usta również. To podstawa do idealnego wyglądu kobiet w Paryżu i element klimatu tego miejsca

Jak go zrobić?

Kluczowa sprawa to minimalizm, który sprawi, że makijaż będzie miał ponadczasowy charakter. Jeśli będzie się miało odpowiednią umiejętność operowania intensywnością to na każdą okazję będzie się sprawdzał. Francuzi kochają taką wlaśnie cechę w modzie, w urodzie, dlatego właśnie tak bardzo ważne dla nich jest idealne wykończenie oka czarną kreską a ust czerwoną szminką.

Jak wykonywać makijaż w stylu francuskim krok po kroku

Krok pierwszy

Oczyszczamy dokładnie cerę , aby dobrze o nia zadbac. Kobiety w Paryżu używają głównie witaminy C, która będzie wyrównywać koloryt skóry i będzie ją odżywiać. Należy także nalożyc lekki podkład albo korektor. Wybieramy taki, który będzie o ton jaśniejszy od karnacji i dzięki temu pokaże się najważniejsze elementy makijażu w postaci czerwonych ust. Można uzywac pędzla albo gąbeczki. Jeśli skora ma problemy i sa tam pewne niedoskonałości to należy je zakrywać korektorem a potem nakładać podkład. Nie można omijać ust. Na nie również nakłada się podkład ale w małej ilości i lekko się pudruje. Jedynie idealna cera będzie pozwalała na uzyskanie efektu nałożenia czerwonej pomadki.

Krok drugi

Używamy cielistego, jasnego cienia do powiek. Potem trzeba podkreślić delikatnie brwi ciemniejszym cieniem albo kredką.

Krok trzeci

Staramy się wykonać kreskę eyelinerem. Może być grubsza, zadarta i ostro zakończona. Idealnie będzie się sprawdzał eyeliner w markerze. Jeśli ktoś ma już umiejętność wykonania takich kresek to dobrze będzie się także sprawdzał eyeliner, który posiada pędzel. Makijaż tego typu mogą wybrać kobiety, które maja problem opadających powiek. Wystarczy dobrze profilować kreskę i jej kierunek, tak że makijaż nie będzie robił wrażenia ciężkiego. Będzie wyglądać promiennie i optycznie uniesie kąciki, które będą opadające.

Krok czwarty

Malujemy rzęsy z użyciem mascary. Pięknie wykończona kreska będzie potrzebowała dodatkowo uzupełniania przez wachlarz rzęs. Jeśli ktoś chce mieć wyraziste efekty to można postawić na sztuczne rzęsy albo same kępki. Dzięki temu zwiększy się oko, a cały makijaż będzie wtedy w stylu glamour.

Makijaż w stylu francuskim – krok po kroku

Krok piąty

Aby można było mówić o tym, że makijaż jest kompletny będzie trzeba wykonać również malowanie ust. Wybrać trzeba przy makijażu francuskim zawsze kolor soczystej czerwieni. Należy pamiętać, że to zawsze najważniejszy element makijażu we francuskim stylu. Gdy chodzi o pomadkę można wybrać odcień matowy albo coś nieco bardziej błyszczącego. Warto podkreślić, że nasycenie pomadki można również kontrolować. Efekt kryjący będzie można wypracować przy użyciu pędzelka albo przy nałożeniu pomadki od razu ze sztyfty. Jeśli ktoś chce mieć efekt półprzeźroczystości to będzie można wklepać delikatnie pomadke w usta i ją rozprowadzić przez zaciśnięcie i potem poruszenie warg.

Makijaż francuski – wczoraj i dziś

Oczywiście współcześnie ten makijaż nazywany francuskim nieco się zmienił. Kobiety kierują się coraz bardziej intuicją i eksperymentują z tym makijażem. Czarną kreskę będzie można zastępować innymi kolorami. Najczęściej wybiera się eyelinery w odcieniach kobaltu czy fioletu. Jak chodzi o usta to zamiast czerwieni stawia się na odcienie, które są jej bliskie. Makijaż francuski niekiedy jest również mylony ze stylizacja pin up. Charakterystyczny dla mieszkanek Paryża makijaż ma za zadanie podkreślać walory kobiet, dodawać im seksapilu i sprawiać, że będą czuły się pewnie. Nie powinien być krzykliwy zaś będzie przyciągał uwagę. Makijaż we francuskim stylu może podkreślać elegancję oraz kobiecość. To właśnie te cechy sprawiły, że będzie on zawsze wyglądał świetnie, ponadczasowo