Pielęgnacja na lato dla mężczyzny

Kospielęgnacja męskiej skórymetyków, które tworzone są dla mężczyzn jest coraz więcej. Panowie coraz bardziej chcą o siebie dbać, co zachęca producentów do tego, by wprowadzać do sprzedaży nowe linie produktów, które przeznaczone są dla mężczyzn. Warto sprawdzić jakie kosmetyki wybierać, by latem dobrze pielęgnować swoje ciało. Lato to taki okres, gdy skóra wymaga lepszej pielęgnacji. Jest przede wszystkim dużo bardziej narażona wysychanie, dlatego stałe jej nawilżenie będzie bardzo ważne. Podpowiadamy wiec jak można zadbać o kondycję skóry w te najcieplejsze dni.

Masz szczęście!

Męska skora jest dużo bardziej odporna na warunki atmosferyczne niż skóra kobieca. Naskórek składa się z około 30 warstw i dlatego mniej odczuwa się ból, a ciało lepiej radzi sobie z zanieczyszczeniami powietrza. Męskie hormony płciowe odpowiadają za lepsze ukrwienie a także wydzielanie sebum, które ma chronić skórę przed wysychaniem. Te czynniki sprawiają, że aby dobrze pielęgnować ciało trzeba używać kosmetyków dla mężczyzn.

Do kąpieli

Panowie będą się pocić dużo bardziej intensywnie niż kobiety. Wydzielają od pół litra do nawet półtora litra potu szczególnie w okresie letnim. Dlatego w upalne dni kąpiel będzie przynosić ukojenie. Żele pod prysznic dla panów maja intensywne zapachy tak, że skóra pachnie długo również po myciu. Można także sięgnąć po specjalne żele chłodzące, które dodatkowo przyniosą również efekt przyjemnego orzeźwienia. Na rynku są żele nawilżające, które maja działanie jak balsam i przydatne są latem, gdy skóra wymaga intensywnego nawilżania.

Pielęgnacja na lato dla mężczyzny

Po kąpieli

Warto poświęcić chwilę na pielęgnacje skory po kąpieli. W upalne dni używać trzeba antyperspirantu, który będzie ograniczał wydzielanie potu i niweluje jego przykry zapach. Całe ciało warto smarować balsamem nawilżającym, który ma odżywcze olejki i będzie chronił skórę przed wysuszeniem. Taki balsam powinien dodatkowo również redukować szorstkość naskórka oraz jego nadmierne łuszczenie.

Do twarzy

Męska skóra ze względu na testosteron będzie miała większa skłonność do świecenia się, przetłuszczania i wyprysków. W lato widać to szczególnie, ponieważ wysokie temperatury intensyfikują wydzielanie się sebum. Po goleniu trzeba będzie stosować preparaty, które będą zmiękczać zarost i sprawia, że nie będzie zaczerwienień. Tradycyjne wody po goleniu maja alkohol, który wysusza naskórek i powoduje podrażnienia. W upalne dni najlepszym sposobem będzie krem do twarzy i producenci mają wiele do zaproponowania. Najlepsze są nawilżające oraz chłodzące kremy. Można się także decydować na specjalny krem matujący.

Do włosów

Wielu mężczyzn zwraca uwagę na swoja fryzurę i dlatego nie można w lato zapominać o swoich włosach. Wybieramy usztywniającą piankę odżywczą i szampon, który będzie wzmacniał cebulki włosów. Dzięki temu łatwiej będzie przetrzymać upały.

Ochrona przed słońcem

Najważniejsza w zakresie letniej pielęgnacji skóry będzie ochrona przed działaniem promieni słonecznych. Dlatego warto zaopatrzeć się w kosmetyki z filtrem. Na rynku znajdziemy wiele różnych kremów, balsamów i pianek, które w okresie upałów zapewnią dobra pielęgnację.