Gdzie warto się wybrać z dzieckiem w Krakowie?

Kraków jest miastem przyjaznym dla dzieci. Jedną z głównych atrakcji jest Smok Wawelski. Znajduje się na brzegu Wisły w cieniu Wawelu. Od czasu do czasu zieje ogniem.

ZOO

Zastanawiasz się, co robić w Krakowie Dzieciom na pewno spodoba się zoo, położone w środku rozległego 500-hektarowego Lasu Wolskiego. Znajduje się około 10 km na zachód od Starego Miasta. Można tutaj zobaczyć ponad 1400 egzotycznych zwierząt, w tym około 600 ptaków i 400 ssaków. W sumie w krakowskim zoo można podziwiać około 285 gatunków zwierząt, z czego 32 jest na skraju wyginięcia, a 88 jest zagrożonych.

Gdzie warto się wybrać z dzieckiem w Krakowie?

Muzeum Lotnictwa

Krakowskie Muzeum Lotnictwa jest jednym z najlepszych tego typu muzeów w Europie. Powstało w 1964 roku na terenie byłej polskiej bazy lotniczej. Może się pochwalić imponującą kolekcją sięgającą od początków lotnictwa do współczesnych, wycofanych już z eksploatacji myśliwców. Podzielone jest na cztery strefy. Można tutaj zobaczyć samoloty, systemy rakietowe, prezentacje multimedialne. Na turystów czekają też gry interaktywne, kabiny informacyjne i rzędy rozkładanych foteli naśladujących kabinę samolotu. Na terenie muzeum znajduje się również kawiarnia z dostępem do Internetu Wi-Fi. Organizowane są tu różne koncerty i targi.

Muzeum Inżynierii Miejskiej

Duże urocze muzeum mieści się w zajezdni tramwajowej z końca XIX wieku. Organizowanych jest tu wiele stałych i tymczasowych wystaw.. W hangarze znajdują się wyjątkowe, stare samochody i tramwaje. Oprócz nich można też zobaczyć wiele cennych eksponatów. Niektóre są interaktywne. Na pewno spodobają się dzieciom. 

Ogród naukowy Stanisława Lema

Zabawny, interaktywny, edukacyjny park dla dzieci został nazwany na cześć autora science-fiction Stanisława Lema. Ten 7-hektarowy park naukowy oferuje różne stanowiska angażujące dzieci. Wykorzystują złudzenia optyczne, akustykę i prawa fizyki. Spodobają się nie tylko dzieciom, ale też dorosłym. Aby zobaczyć cały park, należy zarezerwować około 90 minut. Warto pamiętać, że jest to atrakcja sezonowa, otwarta od 22 kwietnia do końca października.

Rynek Podziemny

Został otwarty we wrześniu 2010 roku. To zaawansowane technologicznie i cieszące się dużą popularnością muzeum zabiera zwiedzających cztery metry pod powierzchnię Rynku. Można tutaj zobaczyć średniowieczne stoiska handlowe i poznać całą historię miasta-od pierwszych osadników aż do śmierci św. Jana Pawła II. Na przestrzeni około 6000 m można zobaczyć niezwykle ciekawe eksponaty multimedialne. Najważniejsze informacje można przeczytać na ekranach dotykowych i hologramach. Dzieciom spodobają się natomiast zautomatyzowane lalki. Zwiedzający mogą również zobaczyć pozostałości XI-wiecznego cmentarza.

Wycieczki po Wiśle

Wiosną i latem Wisła jest pełna różnego rodzaju łodzi, gondoli i tramwajów wodnych. Wzdłuż bulwarów pod Wawelem można spotkać osoby oferujące rejsy wycieczkowe po najdłuższej polskiej rzece. W ten sposób można dotrzeć do Podgórza, Opactwa Tynieckiego lub podnóża Lasu Wolskiego. Można też w przyjemny i ciekawy sposób zobaczyć niektóre atrakcje Krakowa. 

Gdzie warto się wybrać z dzieckiem w Krakowie?

Aquapark

Oferuje wiele zjeżdżalni, o łącznej długości 800 metrów. Skierowane są do osób w różnym wieku. Niektóre z nich proponują efekty dźwiękowe i wodne. W Aquaparku znajdują się też place zabaw dla smoków i piratów, fontanny do masażu, ścianki wspinaczkowe, huśtawki i inne atrakcje wodne. Można skorzystać z sauny, jacuzzi i wybrać się do uroczej kawiarni.