Stół z piłkarzykami - jak wybrać właściwy produkt dla dziecka?

Piłkarzyki to ponadczasowa gra, która zdobyła ogromną popularność wśród dzieci i młodzieży, stanowi doskonałą rozrywkę dla każdej grupy wiekowej. Do pojedynku mogą stanąć dwie lub cztery osoby, dlatego często organizuje się rozrywki tego rodzaju w szkołach, ośrodkach kultury, czy innych miejscach dedykowanym rozrywkom. Nie oznacza to jednak ograniczeń w zakupie produktu wyłącznie przez powyżej wskazane instytucje. Każdy może zakupić piłkarzyki do użytku domowego, co zapewni mnóstwo emocji całej rodzinie.

Stół z piłkarzykami - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Każdy stół piłkarzyki jest wyposażony w drążki, na których umieszczone są postaci zawodników. Przesuwanie wspomnianych drążków umożliwiają uchwyty zamocowane na końcu każdego z nich. Przystąpienie do rozgrywki wymaga przede wszystkim ogromnego skupienia na osiągnięciu celu, czyli trafienia piłką do bramki przeciwnika. Przydatne okazują się ponadto refleks, spryt i najbardziej skuteczna strategia. Przed zakupem stołu z piłkarzykami do domu, należy przeanalizować kilka najważniejszych kwestii, by produkt spełnił wszystkie stawiane oczekiwania. Liczy się przede wszystkim jakość wykonania, a o tym parametrze świadczy na przykład ergonomiczność i stabilność całej konstrukcji. Mając przed sobą kilka modeli do wyboru, powinno zwrócić się uwagę na wymiary stołu, najbardziej standardowym jest 118 x 68 centymetrów. Kolejną ważną kwestią jest waga stołu z piłkarzykami, która świadczy o stabilności, im cięższy produkt, tym lepiej będzie przytwierdzony do podłoża, i jego przesuwanie nie będzie możliwe. Zwiększa się tym samym bezpieczeństwo dla wszystkich graczy. Stół piłkarzyki, który będzie użytkowany w warunkach domowych nie musi ważyć więcej niż 50 kilogramów. Z uwagi na fakt, że najczęściej dokonuje się zakupu gry z myślą o dzieciach, przydatna okaże się funkcja regulacji nóżek. W ten sposób produkt będzie służył wiele lat, bez względu na tempo wzrostu młodszych członków rodziny.

Stół z piłkarzykami - jak wybrać właściwy produkt dla dziecka?

Dodatkowe parametry stołu z piłkarzykami

Powyższe kwestie to niejedyne wyznaczniki dobrze dobranego stołu z piłkarzykami, istotne są również aspekty czysto techniczne. Mają one znaczenie przede wszystkim dla komfortu prowadzonych rozgrywek i zachowanie produktu w jak najlepszym stanie przez długi czas. Omówienie najważniejszych parametrów technicznych warto rozpocząć od typu prowadnic w produkcie - wyróżnia się prowadnice przelotowe i teleskopowe. Znacznie bezpieczniejsze są te drugie, gdyż charakteryzują się tym, że nie wysuwają się na drugą stronę stołu. Poszczególne modele różnią się także sposobem mocowania figurek, niektóre mocowane są za pomocą śrub na prowadnicach, inne natomiast odlewa się bezpośrednio na nie. Zachowanie stabilności podczas gry lepiej zagwarantuje drugi wariant. Jednak pierwsze w przypadku uszkodzenia można odkręcić i wymienić na nowe. Na sam koniec pozostaje kwestia blatu stołu, a konkretnie materiału, którym jest pokryty. Do wyboru pozostają blaty laminowane lub ze szkła hartowanego. Z punktu widzenia solidności drugi wariant jest zdecydowanie lepszy.