Czego nie zakładać na studniówkę?

W styczniu rozpoczyna się sezon studniówkowy. Kobiety, które studniówkę mają dawno za sobą niejednokrotnie z żalem wspominają swój tamtejszy ubiór. Co zrobić, by nie dołączyć do ich grona? Podpowiadamy na podstawie doświadczeń innych! 

Choć studniówki niekoniecznie odbywają się w szkole, a raczej w hotelach, restauracjach czy salach weselnych, to wciąż pozostają one szkolnym balem. W związku z tym wymagany jest na nich uroczysty strój, spełniający określone kryteria. Jakie?

Ukryj podwiązkę

Znakomitą metodą, by uniknąć nadmiernego eksponowania ciała jest wiedza o konieczności zakrycia czerwonej podwiązki. Absolutnie nie powinna ona być widoczna! Wobec tego co najmniej połowa uda to minimalna długość naszej kreacji podczas balu.

Nie odsłaniaj zbyt wiele

Choć lubimy wyglądać seksownie, to bal maturalny nie powinien być miejscem, w którym ujawniamy swój seksapil. Będą do tego inne okazje. W końcu to zabawa z nauczycielami oraz rodzicami. Zrezygnujmy więc z głębokich dekoltów, przesadnie obcisłych kreacji czy krótkich mini. Studniówka to nie jest dyskoteka! Stawiajmy na elegancję i minimalizm.

Czego nie zakładać na studniówkę?

Ostrożnie z modą

Często okazuje się, że to co jest modne w danym momencie, za kilka miesięcy lub lat staje się synonimem kiczu. Z tego względu bardzo uważajmy na spektakularne trendy modowe. Studniówka jest raczej synonimem elegancji, minimalizmu i ponadczasowości. Na pewno lepiej sprawdzi się mała czarna niż kolorowa suknia z nadmiarem brokatu jako chwilowy trend sezonu. Nie ulegaj chwilowym zachciankom, bo możesz w przyszłości żałować!

Nie postarzaj się

Studniówka to czas, kiedy mamy 18 lub 19 lat. Dlaczego często na siłę próbujemy się postarzyć nadmiarem makijażu lub przytłaczającymi nas kreacjami? Podkreślmy młodość jedynie delikatnym make-upem i nie przesadzajmy z ciężkimi stylizacjami. Zobaczysz, że po latach będziesz się cieszyć z takiego wyboru.

Sztuka minimalizmu

Wspomniany już wcześniej minimalizm to najlepszy możliwy wybór. Nie skompromitujesz się, nie będziesz w wulgarny sposób przyciągać uwagi, a przy tym będziesz się czuła szykownie i swobodnie. Pamiętaj, że mniej znaczy więcej. Bądź rozważna w doborze sukni, makijażu oraz fryzury.