W co się ubrać na Wielkanoc?

W wielu głowach kobiecych pojawia się myśl w co ubrać się na tegoroczną Wielkanoc. Zapowiada się, że tegoroczne Święta Wielkanocne będą bardzo zbliżone do tych, spędzonych w zeszłym roku. Z powodu pandemii i szalejącej III fali prawdopodobnie większość z nas spędzi te święta w domu wraz z najbliższą rodziną. Mimo to nie warto rezygnować z odświętnego stroju. Dzięki niemu będziemy mogli wprawić się w świąteczny klimat i z klasą obchodzić zbliżające się święta. Co zatem ubrać, by wyglądać stylowo i z klasą?

Podstawowe zasady ubioru wielkanocnego

Warto choć strojem podkreślić wyjątkowość nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Spędzenie świąt w dresie nie wprawi nikogo w świąteczny nastrój. To doskonała okazja do założenia czegoś odświętnego. Świetnie nadawać się będzie stylowa sukienka, elegancki kombinezon czy kobiecy garnitur. Wielkanocny strój powinien być skromny i godny. Nie warto stawiać na sukienkę mini czy duży dekolt. To święta katolickie, które prawią się swoimi zasadami.

Wielkanocne stylizacje powinny uwzględniać także aspekt powrotu wiosny do własnej garderoby. To moment, w którym królować powinny beże oraz pastele w odcieniu pistacjowym, niebieskim, różowym czy wrzosowym. Doskonale wpiszą się również wszystkie kwieciste printy. Wielkanocna stylizacja cechować się winna radością, gdyż są to najbardziej radosne święta w roku.

W co się ubrać na Wielkanoc?

Sukienka versus spodnie

Jeśli mamy dylemat czy postawić na sukienkę czy spodnie powinniśmy kierować się własnymi upodobaniami. Kobiety, lubiące sukienki powinny postawić na dopasowane modele do połowy łydek, z lekko rozchodzącym się dołem w kształcie litery „A”. Cechuje się rozcięciem do połowy uda. Góra sukienki najlepiej, gdy posiada dekolt w kształcie litery „V”. Na wielkanocne śniadanie idealnie wpisze się sukienka koktajlowa.

Panie preferujące spodnie mogą postawić na elastyczny kombinezon, który jest niezwykle elegancki, a co ważne i bardzo wygodny. Świetnie wyglądać będą również luźne spodnie w połączeniu z klasyczną białą koszulą czy bluzką w kwiaty.