Długie sukienki na studniówkę

Studniówka to zazwyczaj pierwszy bal, w którym uczestniczą młodzi ludzie. Zwłaszcza dla dziewczyn jest to okazja do założenia wyjątkowej kreacji, zrobienia fryzury i mocniejszego makijażu, który w szkole nie byłby wskazany. Wybór kreacji na studniówkę potrafi spędzać sen z powiek. Jest tak wiele możliwości, że trudno się na którąś zdecydować. Wiele zależy od kwoty, którą można przeznaczyć na zakup, jednak nawet w sieciówkach, można znaleźć odpowiednie sukienki w cenach, które nie są wygórowane. Sukienki długie na studniówkę są najbardziej popularne, choć coraz więc młodych kobiet decyduje się na krótkie modele, które nie są jednak mniej strojne. Spójrzmy jednak na możliwości, jakie mamy, gdy wybieramy długą kreację.

Sukienka na studniówkę - styl

Ilość możliwości może zawrócić w głowie, jednak warto zacząć od zadania sobie pytania - w czym czuję się najlepiej. Oczywiście styl, który preferujemy na co dzień nie koresponduje z tym, co nosi się na sali balowej, jednak pewne elementy mogą być zbieżne. Dziewczyny, które lubią ubrania bardziej obcisłe, podkreślające figurę, chętnie sięgną po modele sukienek opływające na biodrach i podkreślające dekolt. Z kolei te uczennice, które lepiej czują się w luźniejszych ubraniach, mogą wybrać na przykład kreacje odcięte w pasie, z krótkim rękawem, w stylu księżniczki. 

Długie sukienki na studniówkę

Szkolna impreza

Wybierając kreację warto pamiętać o tym, że studniówka jest imprezą organizowaną w porozumieniu ze szkołą, kreacje powinny więc odpowiadać również zasadom dobrego smaku. W przypadku długich sukienek należy przede wszystkim zwrócić uwagę na dekolt. Zastanówmy się, czy nie jest zbyt wycięty na biuście i czy będziemy się w nim po prostu komfortowo czuć. Sukienki, które nie mają ramiączek, ani rękawów, mogą być problematyczne podczas tańca. Zwłaszcza modele z obszernym dołem są na tyle ciężkie, że potrafią opadać w najmniej oczekiwanym momencie. Należy wtedy dekolt podkleić specjalną taśmą, która utrzyma go na miejscu i wybrać stanik, który odpowiednio podtrzyma biust. Dzięki temu, będzie można oddać się zabawie, nie martwiąc się zanadto o swój wygląd. 

Buty do sukienki

Sukienki długie na studniówkę nie zakrywają butów w całości. Trzeba również poświęcić chwilę na wybór dodatków. Buty na obcasie są najczęściej wybierane przez dziewczyny. Przy kreacjach strojnych, ozdobionych brokatem lub cekinami, wystarczy sięgnąć po klasyczne, jednolite czółenka na obcasie. Jeżeli natomiast sukienka jest prosta, buty mogą być bardziej oryginalne i przyciągające wzrok. Studniówka odbywa się zimą, więc należy przemyśleć kwestię dotarcia na imprezę. Jeżeli nie mamy zamiaru zmieniać butów, to czółenka powinny być całkowicie zabudowane. Jeżeli jednak jest na tyle zimno, że na drogę trzeba założyć kozaki, buty, w których spędzimy imprezę mogą być nieco bardziej ażurowe. Sukienki długie na studniówkę są o tyle praktyczne, że nie bywa w nich tak zimno, jak w tych, które odsłaniają nogi. Oczywiście w obydwu przypadkach wskazane są rajstopy - tak jest zdecydowanie bardziej elegancko.

Partnerem artykułu jest firma Evita – oferująca piękne sukienki długie na studniówkę. Więcej na evita.com.pl