Kulki gejszy w treningu mięśni kegla – czym są i dlaczego warto z nich korzystać?

Kulki gejszy, inaczej nazywane także kulkami waginalnymi, to praktyczny gadżet przeznaczony dla aktywnych kobiet, dzięki któremu można znacznie poprawić jakość swojego życia intymnego, uniknąć pojawienia się przykrych dolegliwości związanych z nietrzymaniem moczu oraz ułatwić dochodzenie do siebie po porodzie. Zaleca się, aby każda kobieta regularnie wykonywała treningi mięśni kegla. Co warto wiedzieć o stosowaniu do nich kulek gejszy?

Mięśnie kegla i ich rola dla zdrowia i dobrego samopoczucia kobiet

Mięśnie kegla pełnią istotną rolę dla zdrowia oraz dobrego samopoczucia każdej kobiety. Ich podstawowym zadaniem jest utrzymywanie kobiecych narządów wewnętrznych we właściwej pozycji oraz kontrolowanie oddawania moczu. Sprawne mięśnie dna miednicy ponadto pozytywnie wpływają na odczuwanie satysfakcji seksualnej oraz zapewniają większą radość ze współżycia.

Kulki gejszy w treningu mięśni kegla – czym są i dlaczego warto z nich korzystać?

Wraz z wiekiem sprawność oraz siła mięśni kegla niestety maleje. Stają się one wiotkie, przez co wiele kobiet już po 30. roku życia zaczyna uskarżać się m. in. na mniejsze odczuwanie przyjemności podczas współżycia, pojawienie się problemów z trzymaniem moczu, a w późniejszym wieku także utrzymaniem pęcherza moczowego oraz macicy we właściwej pozycji.

Aby mięśnie dnia miednicy były zawsze sprawne i napięte konieczne jest wykonywanie ich regularnych treningów. Z ich znaczenia doskonale zdawały sobie sprawę japońskie gejsze, dla których ćwiczenia mięśni kegla były codziennością. W skutecznym treningu mięśni kegla pomagają praktyczne kulki gejszy. Czym one są?

Kulki gejszy dla skutecznego treningu mięśni kegla

Kulki gejszy to niewielkie, wykonane z gładkiego silikonu medycznego kulki, które wprowadza się do pochwy. Kulki waginalne należy początkowo nosić przez kilka minut dziennie i stopniowo wydłużać czas ich stosowania do 2-3 godzin. Podczas wykonywania codziennych czynności, takich jak spacerowanie, prace domowe czy ćwiczenia fizyczne kulki delikatnie przemieszczają się wewnątrz kobiecego ciała sprawiając, że mięśnie dna miednicy stale pracują. Taki regularny trening pozwala więc zachować je w doskonałej sprawności.

Najpopularniejszym rodzajem kulek gejszy są tzw. kulki progresywne. Składają się one z dwóch połączonych ze sobą kulek posiadających różne obciążenie. Korzystanie z takich gadżetów jest wygodne, gdyż kulki gejszy nie powodują dyskomfortu podczas ich noszenia, są dyskretne, a samo ich stosowanie jest niewidoczne oraz przyjemne. Kulki gejszy pozytywnie wpływają bowiem nie tylko na aspekty zdrowotne kobiecego ciała, ale także pozwalają na szybsze osiąganie orgazmu. Zaletą korzystania z kulek waginalnych jest także możliwość zadbania o swoje zdrowie w dowolnym momencie dnia. Wystarczy jedynie pamiętać o ich założeniu, a kulki gejszy same zatroszczą się o efektywny trening naszych mięśni kegla.

Gdzie kupić certyfikowane i bezpieczne kulki gejszy?

Kulki gejszy to praktyczne akcesoria, które możemy znaleźć m. in. w sklepach z gadżetami intymnymi. Jeśli zależy nam na dyskrecji oraz zakupie wysokiej jakości produktów posiadających certyfikaty bezpieczeństwa kulki gejszy najlepiej kupić przez Internet. Przy ich zakupie warto sprawdzić, z jakiego materiału wykonane są kulki waginalne oraz postawić na certyfikowane produkty, które zagwarantują nam bezpieczeństwo oraz najwyższą skuteczność treningu mięśni kegla.

Partnerem artykułu jest Plum Bum oferująca: kulki gejszy - więcej na PlumBum.com.pl.