Jak podkreślić rzęsy henną w domowym zaciszu?

Wiele kobiet przyznaje, że podstawą makijażu są w ich przypadku odpowiednio pomalowane rzęsy. Często mamy więc do czynienia z zabiegami, w czasie których są one pogrubiane, wydłużane i podkręcane. Niestety, po zmyciu codziennego makijażu często odnosimy wrażenie, że nasze rzęsy są słabe i jaśniejsze niż powinny. Na szczęście, nie jest to wcale problem, którego nie da się rozwiązać, a na ratunek przychodzi nam henna.

Czym jest henna?

Farbowanie rzęs z wykorzystaniem henny jest bardzo popularnym zabiegiem. Do niedawna można było wykonywać go przede wszystkim u kosmetyczki, teraz jednak mamy na to szansę również w domowym zaciszu. Jeśli myślimy o tego rodzaju koloryzacji, w pierwszej kolejności powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiedni produkt. Tylko od nas zależy przy tym to, czy zdecydujemy się na hennę w kremie, czy też taką, która jest sprzedawana w proszku. Oczywiście, to henna w kremie lub żelu jest znacznie łatwiejsza w przygotowaniu, aplikowaniu, a także w późniejszym przechowywaniu.

Henna w proszku z kolei sprawdza się znakomicie, gdy interesuje nas jej jednorazowe użycie. Inna kwestia, która wymaga starannej analizy, jest związana z samym kolorem henny. Obecnie największą popularnością wydaje się cieszyć czarna henna i to właśnie ona jest zalecana wówczas, gdy zależy nam na efekcie rzęs naturalnie przyciemnionych. Nie zawsze jednak właśnie taki kolor można uznać za najlepszą z opcji. Jeśli nasze włosy są bardzo jasne, znacznie lepszą drogą będzie sięgnięcie po hennę brązową. Oczywiście, nic nie stoi też na przeszkodzie temu, aby bawić się kolorami.

Już po zakupie samej henny warto zaopatrzyć się w wodę utlenioną, choć coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której jest ona częścią oferowanego nam zestawu. Przyda się także szczoteczka do rzęs, a także naczynie do henny, które pozwoli nam na przygotowanie produktu. Nie zaszkodzi, jeśli upewnimy się również, że mamy do dyspozycji płatki oraz patyczki kosmetyczne. Jeśli nie chce się nam zbierać wszystkich tych elementów, możemy dziś skorzystać z jednego z gotowych zestawów do henny.

Jak podkreślić rzęsy henną w domowym zaciszu?

Możliwość wystąpienia alergii

Coraz częściej można przeczytać o tym, że w pewnych okolicznościach henna wywołuje reakcje uczuleniowe. Nie jest to wcale plotka bez pokrycia, przed pierwszym użyciem dobrze jest więc przeprowadzić test uczuleniowy. Próbę dobrze jest wykonać wieczorem. Rano należy upewnić się, że na skórze nie pojawiło się zaczerwienienie, jeśli nie ma żadnej reakcji alergicznej, można mieć pewność, że możemy bezpiecznie używać danego produktu.

Alergia nie jest jednak wcale jedynym przeciwwskazaniem, o jakim mówi się w kontekście henny. Nie należy jej więc używać, gdy mamy problem z jęczmieniem, a także otarciami i uszkodzeniami w okolicach oczu. Henna nie jest też zalecana osobom, które właśnie zmagają się z chorobami oczu, nie powinny jej też stosować osoby z zaczerwienieniem lub opuchlizną powiek. Jeśli nosimy soczewki kontaktowe, na czas wykonywania zabiegu powinny pozostać one poza oczami. Samo nakładanie henny na rzęsy zwykle odbywa się na jeden z dwóch sposobów.

Sposoby koloryzacji rzęs

Jedną z metod jest koloryzacja rzęs, gdy oko jest otwarte, druga zaś polega na koloryzacji przy oku zamkniętym. W obu przypadkach pierwszy krok wygląda zresztą tak samo, okolice oczu powinny być bowiem wysmarowane tłustym kremem albo wazeliną, co pozwoli na lepsze zabezpieczenie skóry. Umożliwi to uniknięcie nieestetycznego zabarwienia skóry z wykorzystaniem henny.

Potem możemy zdecydować się na odpowiednie przygotowanie produktu i rozpocząć procedurę. Wybór metody należy uzależnić przede wszystkim od własnych możliwości i umiejętności pamiętając jednak, że przy koloryzacji rzęs henną przy oku otwartym, niezbędna okaże się silikonowa szczoteczka do rzęs.

Również na tym etapie warto posiłkować się instrukcją i wytycznymi, jakie można w niej znaleźć, dobrze jest tez pamiętać, że produkt powinien pozostać na rzęsach co najmniej pięć minut. Po określonym czasie można go zmyć, najlepiej przy tym wykorzystać w tym celu ciepłą wodę i nasączony nią wacik. Obie metody są równie proste i skuteczne, a uzyskany efekt utrzymuje się nawet przez dwa tygodnie.