Olejek pichtowy i jego niezwykłe zastosowania
Olejek pichtowy odznacza się tym, że możliwe jest zarówno jego stosowanie zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Jego znakiem rozpoznawczym jest naturalność, cudowny leśny aromat, a przede wszystkim – szerokie spektrum zastosowań. Najczęściej budzi zainteresowanie kobiet, które zastanawiają się nad tym, jak poprawić jakość swojej skóry. Okazuje się jednak, że mamy do czynienia także z rozwiązaniem, które pomaga w walce z nawracającymi infekcjami. I na tym nie kończą się zresztą jego zastosowania.
Uzyskiwanie olejków
Sam olejek jest uzyskiwany z pędów jodły syberyjskiej, a jednym z jego znaków rozpoznawczych jest aromatyczny zapach. Gdy go używamy, możemy liczyć na to, że będzie szybko wchłaniać się w naszą skórę, nie da się przy tym ukryć, że jego siłą jest bogactwo naturalnych składników, które się w nim znajdują. Olejek pichtowy jest przeznaczony zarówno do stosowania zewnętrznego, jak i wewnętrznego. Sposób użycia jest przy tym uzależniony od tego, z jaką dolegliwością mamy do czynienia.
Co ważne, nie jest to wcale rozwiązanie przeznaczone jedynie dla osób dorosłych, olejek może być więc używany również przez dzieci pod warunkiem, że mają one ukończony czwarty rok życia. Jedną z największych zalet olejku pichtowego jest to, że mamy w jego przypadku do czynienia z rozwiązaniem o najwyższej klasie czystości. W praktyce oznacza to, że powstaje on z drzewa, które dziś można spotkać na terenach, które nadal można określać mianem dziewiczych i nieskażonych. Pojawia się na Syberii, jest jednak pozyskiwany także w Chinach i Mongolii.
Jakość olejku nie zawsze jest taka sama, jej określenie następuje zaś po analizie tego, jak wiele znajduje się w nim octanu bomylu. Im jest ona większa, tym więcej właściwości prozdrowotnych ma takie rozwiązanie. Skład olejku obejmuje także hormon AJ(u)G-1. Połączenie unikatowych składników sprawia przy tym, że olejek nie tylko koi podrażnioną skórę, ale również sprawia, że organizm jest bardziej odporny. Jeśli więc mamy wskazać przeciwwskazania do jego stosowania, wypada wspomnieć o ciąży oraz o sytuacji, w której próba uczuleniowa powoduje swędzenie skóry.
Zastosowanie olejku pichtowego
Olejek pichtowy jest uzyskiwany na terenie Syberii, gdzie niskie temperatury utrzymują się niemal przez cały rok. Nic zatem dziwnego, że od dziesięcioleci jest stosowany z powodzeniem podczas leczenia grypy i przeziębienia. Jest to możliwe przede wszystkim dlatego, że posiada zarówno właściwości przeciwwirusowe, jak i przeciwbakteryjne. Nic dziwnego więc, że można nim nacierać ciało chorego, który cieszy się dzięki temu właściwościami rozgrzewającymi tego specyfiku. Sam aromat jodły już od lat jest wysoko ceniony w medycynie ludowej. Nie tylko działa kojąco na kaszel, ale również radzi sobie znakomicie z podrażnionym gardłem.
Olejek pichtowy może być też stosowany przez osoby, które mają problemy z bólami głowy. Już kilka kropel roztartych na skroni ma kojące i relaksujące działanie. Innym korzystnym skutkiem jego stosowania jest zakończone sukcesem leczenie otarć, oparzeń oraz różnego rodzaju ran. Osoby, które stawiają na naturalne metody leczenia, często wmasowują też olejek w skórę poprawiając w ten sposób jej koloryt oraz niwelować zmarszczki oraz bruzdy.
Olejek pichtowy ma też właściwości antyoksydentacyjne, może więc okazać się nieocenionym sojusznikiem w walce z wolnymi rodnikami, a więc głównymi sprawcami procesów związanych ze starzeniem się skóry. Jest też cennym wsparciem dla tych osób, które mają problemy z wypryskami. Nie można nie docenić i tego, że wpływa on korzystnie na ciało podczas kąpieli relaksacyjnych i klasycznego masażu ciała.
Jest też stosowany do nacierania paznokci oraz całych stóp, jeśli zaobserwowaliśmy na nich pierwsze oznaki grzybicy. Osoby, które nie są zadowolone ze stanu swoich włosów, również powinny zainteresować się jego działaniem. To popularny składnik tak zwanych wcierek stosowanych bezpośrednio na skórę głowy. Ma właściwości antyseptyczne, nic więc dziwnego, że jest w stanie szybko poradzić sobie z łupieżem, pieczeniem, świądem oraz stanami zapalnymi. Skóra zaczyna więc produkować mniej łoju, a włosy nie przetłuszczają się już nadmiernie.