Przegląd skutecznych maseczek przeciwtrądzikowych
O trądziku mówi się już od wielu dziesięcioleci. Nie powinno to zresztą dziwić, skoro mamy do czynienia z utrapieniem prześladującym niejednego młodego człowieka. Nie jest zresztą prawdą to, że mamy do czynienia jedynie z koszmarem czasów młodości. Trądzik daje o sobie znać także w dorosłym życiu.
Antybiotykoterapia
Jeszcze przed podjęciem decyzji o antybiotykoterapii, która okazuje się skutecznym sposobem na choćby czasową eliminację problemu, powinniśmy zainteresować się naturalnymi metodami pozwalającymi na walkę z tą przypadłością. Tu warto wspomnieć przede wszystkim o skutecznych maseczkach oczyszczających. Dziś na rynku nie brakuje zarówno produktów myjących, jak i tych o działaniu antybakteryjnym, które są przeznaczone nie tylko dla cery tłustej, ale również mieszanej i trądzikowej.
Możemy też znaleźć wiele specjalistycznych kremów oraz maseczek oczyszczających. Te ostatnie mają na celu oczyszczenie nie tylko naskórka, ale i głębszych warstw skóry, zaleca się przy tym, aby nie stosować ich częściej niż raz lub dwa razy w tygodniu. Maseczki pozwalają na uporanie się zarówno z bakteriami, jak i z nadmiarem sebum, charakteryzuje je jednak również działanie odżywcze, przeciwzapalne oraz matujące. Jeśli są dobrze dobrane i stosowane, można liczyć na to, że znakomicie przygotują twarz do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych takich, jak choćby nałożenie odpowiedniego kremu. Same w sobie potrafią zresztą likwidować choćby część niedoskonałości skóry. Warto zatem zastanowić się nad tym, które z rozwiązań wybrać i na jakie składniki w szczególny sposób zwrócić uwagę podczas zakupu.
Skład maseczek antytrądzikowych
Zdecydowana większość produktów tego typu jest wykonywanych na bazie glinki kosmetycznej. Nie jest to zresztą przypadek, wiele rodzajów glinek znanych jest bowiem z tego, że posiada właściwości pozwalające na silne oczyszczanie. Jeśli doda się do tego właściwości antybakteryjne, antyseptyczne i matujące jasnym stanie się, że muszą mieć one pozytywny wpływ na stan, w jakim znajduje się ludzka skora. Nie można zapominać także o tym, że w glinkach tych znajdują się też ujemne jony. Te przyciągają jony dodatnie z zanieczyszczeń, jakie są obecne w skórze.
Niestety, nie oznacza to wcale, że wszystkie glinki mają takie same właściwości, warto więc przeanalizować właściwości poszczególnych produktów. Tu na pierwszy plan wysuwa się rozwiązanie określane jako należy marokańska glinka Ghassoul. Zainteresowanie, jakie budzi, nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, mamy bowiem do czynienia z rozwiązaniem, dla którego charakterystyczne jest wyjątkowe bogactwo składników mineralnych. Na szczególne zainteresowanie zasługuje w tym kontekście selen wchodzący w jej skład. Ten usuwa toksyny, a ponieważ występuje w połączeniu z krzemem, przyczynia się również do tego, że sam naskórek staje się znacznie bardziej elastyczny.
Ciekawe właściwości posiada także wapń. Zwykle kojarzymy go ze składnikiem, który łagodzi podrażnienia, warto jednak pamiętać i o tym, że prowadzi do wzmocnienia naturalnej bariery ochronnej skóry. Jeśli zależy nam na glince o sprawdzonym, silnym działaniu, z pewnością zainteresuje nas także glinka zielona pozyskiwana ze skał krzemionkowo-aluminiowych. Jest ona ceniona z uwagi na charakteryzujące ją właściwości przeciwzapalne, gojące, antybakteryjne oraz absorpcyjne i regenerujące. Ciekawym rozwiązaniem jest także glinka biała o właściwościach ściągających, gojących, odświeżających i złuszczających. Ta zwraca na siebie uwagę także dlatego, że wygładza i oczyszcza skórę. Tu warto skoncentrować się zwłaszcza na tak zwanej glince amazońskiej nie bez przyczyny określanej często jako kosmetyczny antybiotyk.