W jaki sposób zadbać o włosy podczas jesieni?

Jesień do dobry czas na to by pomyśleć o wzmocnieniu włosów, które są osłabione po lecie. Regeneracja włosów pozwoli odpowiednio przygotować je na okres zimowy. Pomoże to nam poprawić kondycje włosów przed pojawieniem się mrozów i koniecznością noszenia czapek. Wiele osób na początku jesieni dotyka problemem przesuszonych, suchych i matowych włosów. Dzieje się tak, ponieważ są one osłabione od promieni słonecznych.

Pielęgnacja włosów w okresie jesiennym

Aby włosy były piękne i zdrowe, warto o nie prawidłowo dbać, a jesień to doskonały czas na zastosowanie różnych kuracji wzmacniających. Należy jednak zacząć od podstaw i do codziennej pielęgnacji i mycia głowy używać szamponów bez SLS czy SLES posiadają one zdecydowanie bardziej łagodny skład. Szampony zawierające w składzie SLS i SLES lepiej używać w razie potrzeby np., aby skutecznie wyczyścić skórę głowy po zastosowaniu kosmetyków z silikonami. Warto pamiętać, aby stosować je jednak wyłącznie raz na jakiś czas np. raz na 2 tygodnie. Dorym sposobem na pobudzenie cebulek do wypuszczania nowych włosów jest zastosowanie peelingu do skóry głowy. Jeżeli natomiast zależy nam na tym by włosy były właściwie nawilżone i błyszczące należy zdecydować się na olejowanie włosów. Jest to bardzo prosta, a przy tym naturalna metoda pielęgnacji. Olejowanie dodatkowo wpływa na to, że włosy są mniej podatne na zewnętrzne uszkodzenia. Jesień to również dobry czas na odświeżenie fryzury. Jeżeli po lecie dokuczają nam suche i łamliwe końcówki warto zdecydować się na wizytę u fryzjera i podcięcie włosów, wówczas będą one lżejsze i bardziej wygładzone.

Dieta a włosy

Odpowiednie odżywianie ma wpływ na kondycje naszych włosów. Należy mieć na uwadze to by również jesienią nasza dieta była urozmaicona i bogata w składniki odżywcze. Co prawda sezon na świeże warzywa i owoce, które są cennym źródłem wielu minerałów i witamin dobiega końcowi, ale nadal należy pamiętać by były one obecne codziennie w spożywanych przez nas posiłkach. W przypadku pielęgnacji włosów duże znaczenia ma także biotyna. Naturalnie występującą biotynę zawierają np.: jajka, soczewica czy wątróbka.

W jaki sposób zadbać o włosy podczas jesieni?