3 typy porowatości włosów

Porowatość włosów ma wpływ na to, jakich produktów do włosów należy używać. Test na porowatość włosów można wykorzystać do sprawdzenia, jak dobrze twoje włosy mogą wchłaniać wodę. Poziom porowatości włosów odnosi się do tego, jak łatwo są one w stanie zachować niezbędne nawilżenie. Im bardziej porowate są twoje pasemka, tym mniej wody są w stanie wchłonąć za jednym razem.

Włosy niskoporowate

Włosy niskoporowate są trudne w pielęgnacji – łamliwe, podatne na uszkodzenia pod wpływem ciepła, nie zawsze zaskakująco nawilżone, odpychane przez kałuże wody i niezbyt entuzjastycznie nastawione do rozczesywania. Nasza kultura prosi nas o przeniesienie naszych pasm w wysokich temperaturach lub poddanie ich intensywnej kontroli szamponem. Możemy sprawić, że włosy niskoporowate staną się łatwym do opanowania ordynacją, jeśli rozsądnie poradzimy sobie z potrzebami pielęgnacyjnymi. Nasz stylista zaleca zabiegi na bazie wody za pomocą zakraplacza, ponieważ zakraplacze zapewniają penetrację wszystkich porowatych struktur powierzchni w korze włosa, a nie tylko szorowanie pasm z włosa.

Włosy średnioporowate

Jest to najczęstszy typ budowy włosów. Nie są one ani suche, ani przetłuszczające się. Włosy średnioporowate zwykle nie mają odpowiedniego balansu pH skóry głowy i mogą szybko przejść od przesuszenia do zbyt tłustego. Oznacza to, że dla tego typu włosów może być trudno znaleźć szampon lub odżywkę, która będzie pasowała do wszystkich funkcji, jakie ma zapewnić produkt.

3 typy porowatości włosów

Włosy wysokoporowate

Niektóre sposoby na stwierdzenie, czy twoje włosy są wysokoporowate, to suchość, łatwość plątania się, łamliwość lub trudne do ułożenia włosy. Włosy afro lub etniczne będą miały grubsze łuski ze względu na duże cewki, co wyjaśnia, dlaczego ta tekstura sprawia, że włosy są bardziej porowate. Ale wiele innych tekstur również może mieć wysoką porowatość, ponieważ nie zawsze istnieje korelacja między grubością warstwy naskórka, a jej porowatością.

Test na porowatość włosów

Istnieją różne testy na porowatość włosów, których możesz użyć do wykrycia, czy twoje włosy są zdrowe, czy nie. Ważne jest, aby pić dużo wody, gdy chcesz poznać porowatość włosów, ponieważ pomoże to w utrzymaniu nawilżenia skóry głowy. Woda pitna będzie również pomocna w utrzymaniu równowagi nawodnienia skóry głowy, aby nie tracić zbyt dużo białka lub wilgoci podczas ćwiczeń lub gdy cierpisz na warunki pogodowe (ciepło/wilgotność), które zakłócają naturalny proces schładzania organizmu .

Podsumowując, trzeba przetestować 2 części z 3 rzeczy. Pierwsza część to objętość korzenia, która jest wyrażona jako procent objętości, pomiar wykonany od wierzchołka korzenia do miejsca rozpoczęcia testu. Druga część to utrata długości. Innymi słowy, ile straciliśmy na końcówce w porównaniu z początkiem?

Możesz odwiedzić fryzjera, aby ocenić jakość swoich włosów. Fryzjerzy posiadają wiedzę i doświadczenie potrzebne do oceny jakości Twoich włosów i wiedzą, jak to poprawić.