Ulga dla skóry alergicznej

witamina F

Witamina F jest to mieszanina nienasyconych kwasów tłuszczowych – linolowego, linolenowego a także arachidonowego – które odpowiadają za regulowanie istotnych w ciele człowieka procesów, szczególnie w skórze. Organizm nie jest w stanie bez niej funkcjonować.

Kremy oraz maści z dodatkiem witaminy F

Najprostszy i jednocześnie najszybszy sposób na to, by poradzić sobie ze skorą alergiczną będzie stosowanie kremów różnego rodzaju. Kosmetyki, które zawierają w składzie niezbędne kwasy tłuszczowe nienasycone są tak przygotowane, że używać ich mogą zarówno dorośli jak i dzieci. Kremy z dodatkiem witaminy F będą utrzymywać skórę w należytym stanie, przynoszą ulgę oraz skutecznie zmniejszają uczucie ściąnięcia a także pieczenia. Można liczyć na złagodzenie i kojenie wszelkich podrażnień. Można również oczekiwać, że ich zastosowanie sprawi, że skóra będzie lepiej natłuszczona oraz nawilżona. Uzyskiwać będzie zdrowszy wygląd uelastycznia się i jest mniej podatna na alergeny czy działanie warunków atmosferycznych. Szczególnie dużo witaminy F jest w olejach takich jak migdałowy, olej z pestek dyni czy arachidowy, lniany a także słonecznikowy. Można będzie dodawać te oleje do sałatek a także używać ich od zewnątrz, świetnie sprawdzają się jako te przeznaczone do masażu. Niektórzy dodają je do kremów, przygotowują z nimi maski kojące.Olej migdałowy, jeśli będzie tłoczony na zimno ma cały zestaw cennych dla naszej skóry właściwości. Będzie w stanie ujędrniać i przynosi komfort skórze, koi i bardzo dobrze chroni przed odwodnieniem, wygładza, jest delikatny. Dlatego polecany będzie kobietom w ciąży oraz niemowlętom.

Olej z pestek dyni

Olej z pestek dyni działa przeciwzapalnie, oczyszczająco oraz łagodząco. Warto będzie go stosować w przypadku problemów z alergia czy trądzikiem a także w przypadku przebarwień. Kwasy tłuszczowe nienasycone dodatkowo wspomagają również regenerowanie bariery hydrolipidowej naskórka, będą walczyć z wolnymi rodnikami, poprawiają elastyczność skóry, nawilżają i zapobiegają utracie wody. Utrzymać można należyty stopień nawilżenia warstwy rogowej na skórze. Olej z pestek dyni będzie się sprawdzać gdy mamy przesuszony nieco naskórek.

Ulga dla skóry alergicznej

Olej arachidowy

Olej arachidowy ma jednonienasycone kwasy tłuszczowe, które wspomagają układ sercowy organizmu. Olej lniany tłoczony na zimno i nierafinowany. Będzie wzbogacał smak sałatek i surówek, kasz, ziemniaków. Można go także wykorzystywać w formie zewnętrznej jako okład na skórę suchą. Olej słonecznikowy charakteryzuje się tym, że ma wysoka zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych.Neutralny smak więc będzie go można dodawać praktycznie do każdej potrawy albo też będzie go można stosować bezpośrednio doustnie albo bezpośrednio na skórę aby mieć natychmiastowe ukojenie.

Oliwa z olwek

Oliwa z oliwy z powodu swojej konsystencji może być stosowana bezpośrednio na skórę, będzie stanowiła olejek, który chroni skórę przed utratą wilgoci i ma charakter wygładzający. Oliwa z oliwek będzie wzmacniać odporność i dlatego jeśli ktoś ma problem z alergiami skórnymi to będzie dla niego odpowiednia. Podobnie w przypadku atopowego zapalenia skóry czy przy łuszczycy. Stosuje się oliwę jako olejek do kąpieli w formie maseczki, jako dodatek do peelingów czy kremów różnego rodzaju. Organizm posiada większe zapotrzebowanie na kwasy tłuszczowe niż witaminy i minerały razem wzięte. Ważne więc będzie to, by w organizmie ich stężenie było rzeczywiście na wysokim poziomie, szczególnie gdy ktoś ma problem z alergiami będzie to bardzo ważna kwestia.