Rolki dla dzieci - jakie wybrać?

Dzieci kochają być w ruchu. Najczęściej sięgają po rower czy rolki, bo właśnie te pojazdy zwykle rodzice im kupują. Wybór rolek może być dla niektórych z nich trudny. Jakie więc rolki wybrać dla swojej pociechy? Czym kierować się podczas zakupu rolek i czy zakupy warto zrobić online, czy lepiej wybrać się do sklepu stacjonarnego? Wszystko o wyborze rolek dla dzieci znajdziesz poniżej.

Jakie rolki dla dzieci - regulowane czy nie?

Na rynku dostępne jest wiele rodzajów rolek dla dzieci. Szeroki wybór pozwala dopasować sprzęt sportowy do stopy nawet najbardziej wymagającego młodocianego konsumenta. Tradycyjne rolki dla dzieci to rolki w różnych kolorach czy wzorach. Nie to jest jednak podstawą wyboru osprzętu. Warto kierować się przede wszystkim rozmiarem rolki. Dlaczego ma to znaczenie? Dziecięca stopa szybko zmienia swoją wielkość. Trudno więc wybrać rolkę, która zostanie z nami na lata. Kupowanie rolek o większym rozmiarze jest jakimś rozwiązaniem, jednak nie jest to bezpieczne. Po pierwsze dlatego, że dziecko będzie się czuło w zbyt dużej rolce niekomfortowo. Po drugie, noga nie będzie w niej stabilna, a jazda będzie niebezpieczna. Warto więc kupić rolki o prawidłowym rozmiarze. Należy mieć jednak na uwadze, że w kolejnym sezonie prawdopodobnie będzie trzeba wymienić je na inne, większe.

Rolki dla dzieci - jakie wybrać?

Alternatywą dla rolek o stałej numeracji są rolki regulowane. Dzięki specjalnemu mocowaniu, a także przeszyciu buta, możliwe jest rozsunięcie przedniej części buta, zmieniając jego rozmiar. Regulacja jest zwykle kilkustopniowa. Pozwala to dziecku na używanie rolek przez kilka lat. To ogromny komfort finansowy dla rodziców, a także komfort użytkowy dla najmłodszych. Nie muszą oni jeździć w za dużych czy za małych rolkach. Mogą je idealnie dopasować do grubości skarpetki czy napuchnięcia stopy. Należy wziąć pod uwagę również fakt, że pod koniec dnia stopy każdego człowieka są bardziej napuchnięte niż rano. Rolki dla dzieci regulowane świetnie sprawdzą się w momencie, gdy rodzic nie chce często zmieniać rolek dziecku lub gdy ze sprzętu będzie korzystało również rodzeństwo. Rozsunięcie przedniej części buta w rolkach jest bajecznie proste i pozwala na szybką zmianę rozmiaru obuwia.