Wybieramy ochraniacze piłkarskie – niezbędnik każdego zawodnika

Każdy mecz piłki nożnej zapewnia wachlarz emocji, lecz do dynamicznej gry niezbędne są nie tylko dobra kondycja, ale i solidne wyposażenie. Wśród niezbędnych akcesoriów powinny znaleźć się ochraniacze piłkarskie, które zapewnią bezpieczeństwo i będą stanowić doskonałą ochronę przed kontuzjami. Jak wybrać najlepsze ochraniacze?

Ochrona od deski do deski

Ochraniacze zwane są popularnie deskami ze względu na ich kształt i funkcję. Zewnętrzna warstwa wykonana jest z tworzywa sztucznego – jest to twarda płytka, której zadaniem jest ochrona goleni i okolicy kości piszczelowej. Wewnętrzna warstwa z kolei, czyli ta bliższa ciału, zrobiona jest z pianki, która amortyzuje ewentualne kopnięcia.

Zarówno piłkarze z amatorskiej grupy, jak i ci z Ligi Mistrzów potwierdzają, że dobrej jakości ochraniacze piłkarskie są niezbędnym elementem sportowego wyposażenia. Dynamiczne rozgrywki to nieuniknione kontuzje, szczególnie w okolicach kostek, stawów skokowych i łydek. Nagolenniki to akcesoria dedykowane tym częściom ciała, które w trakcie piłkarskiej gry są najbardziej narażone na stłuczenia.

Wygodnie podczas meczu

Producenci sprzętu sportowego oferują cztery rodzaje ochraniaczy piłkarskich. Najpopularniejszy model to ochraniacze z samej płytki. Tego rodzaju nagolenniki stanowią najczęstszy wybór amatorów i zawodowców związanych z futbolem. Drugą opcją są akcesoria zabezpieczające zarówno golenie, jak i kostki, czyli ochraniacze zintegrowane. Są coraz rzadziej spotykane, ponieważ uchodzą za niewygodne w użytkowaniu.

Trzeci rodzaj ochraniaczy umożliwia odpinanie lub dopinanie części chroniącej kostkę. W miejscu łączenia zastosowano rzep. Ostatnią opcją są ochraniacze wbudowane w getry i występują w formie usztywniającej pianki. Niektórzy zawodnicy narzekają na opadanie getrów i zsuwanie się ochraniaczy. Rozwiązaniem mogą być specjalne taśmy lub zakładanie opaski na getry.

Wybieramy ochraniacze piłkarskie – niezbędnik każdego zawodnika

Dobre ochraniacze – po czym je poznać?

Piłka nożna nie zalicza się do sportów ekstremalnych, lecz każda gra może stać się źródłem urazów. Dobrej jakości ochraniacze piłkarskie powinny gwarantować maksymalny poziom komfortu w trakcie dynamicznych biegów. Nagolenniki powinny dobrze przylegać do nogi i charakteryzować się lekkością. Dzięki temu będą niewyczuwalne w trakcie meczu czy treningu, umożliwiając rozwijanie większych prędkości.

Nowoczesność i wygoda – ochraniacze w numer1.store.

Ochraniacze warto mieć przy sobie na każdym meczu – niezależnie od wieku, stopnia zaawansowania i precyzji ruchów na murawie. Warto pamiętać o tym, że kontuzje zdarzają się wszędzie, zarówno podczas profesjonalnej gry, jak i w trakcie meczu rekreacyjnego z przyjaciółmi.

Dobrej jakości sprzęt wpłynie na komfort gry i pewność siebie zawodnika. Ochraniacze piłkarskie w numer1.store dostępne są w konkurencyjnych cenach i w szerokiej gamie kolorystycznej. Oprócz podstawowej, ochronnej funkcji są trwałe, odporne na uszkodzenia, a dodatkowo dobrze prezentują się na nogach. Adidas, Puma, Nike? Wiodący producenci akcesoriów sportowych polecają się w numer1.store!