Ekstremalne formy sportu

Wiele osób, które dysponują dużą wytrzymałością fizyczną, decydują się na ekstremalne formy aktywności. W ten sposób można się skutecznie odstresować i podnieść poziom adrenaliny, dla niektórych to drugie jest właśnie najważniejsze. Wybór sportów ekstremalnych jest dość duży, niektóre dedykuje się profesjonalistom, inne z kolei początkującym sportowcom, amatorom. Oczywiście wskazana jest dobra kondycja fizyczna, psychiczna, ewentualne przeprowadzanie treningów.

Ekstremalne formy sportu

Skok spadochronowy Kraków – dla kogo?

Nie da się ukryć, że skok spadochronowy Kraków to jedna z najbardziej popularnych form sportów ekstremalnych. Pierwszym razem nie warto się niepokoić, ponieważ najczęściej wykonuje się go w towarzystwie doświadczonego instruktora. Z tej możliwości może skorzystać każdy, kto nie posiada żadnych przeciwwskazań, na przykład schorzeń układu ruchu, łamliwości kości i chorób serca. Skok spadochronowy Kraków zapewnia wysoką dawkę adrenaliny, największy stres można odczuwać przy wyjściu z samolotu, później zostaje tylko ekscytacja. Osoba, która decyduje się na skok ze spadochronem swobodnie spada przez około 60 sekund z dużą prędkością. Spełnia się poniekąd marzenie o lataniu w powietrzu, swobodzie, jaką się wówczas odczuwa i wolności. Skok spadochronowy Kraków w tandemie jest całkowicie bezpieczny, niezbędne jest absolutne minimum – o wszystko dba instruktor, którego trzeba po prostu słuchać. Wybierając się do miejsca, w którym ma oddać się skok należy założyć wygodne, niekrępujące ruchów ubranie oraz koniecznie sportowe buty. Biżuterię w postaci zegarków, naszyjników, bransoletek należy zostawić w domu.

Pozostałe ekstremalne aktywności

Dużych pokładów odwagi wymaga się również od osób zdecydowanych skorzystać ze skoku na bungee, wykonuje się je z wysokich budynków, dźwigu lub mostu. Jednak od adrenaliny można się uzależnić, dlatego też trudno się dziwić, że poszukiwanie takich wrażeń jest coraz bardziej popularne. Podobnie wygląda kwestia wspinaczek, nierzadko wybierając się na nie narażane jest własne zdrowie i życie. Zdobywanie poszczególnych szczytów jest równie ekscytujące, co niebezpieczne, ma się do czynienia z wahaniami ciśnienia, zmiennością warunków atmosferycznych i innymi niezależnymi od człowieka kwestiami. Zanim zaplanuje się wyprawę w wysokie góry, warto rozpocząć przygotowania na specjalnie przygotowanych ściankach, a podczas wspinaczki można poznać możliwości swojego organizmu. Ekstremalną dyscypliną sportową jest także rafting – spływ rwącymi rzekami lub strumieniami. Nierzadko zdarzają się dodatkowe przeszkody do pokonania w postaci kamieni, wirów oraz silnych prądów. W takich sytuacjach konieczne jest przygotowanie mentalne na walkę z siłami natury, które potrafią być bezwzględne. Stosunkowo nową formą ekstremalnej aktywności jest Base Jumping, który formą przypomina nieco skoki ze spadochronem, ale odbywają się z niewielkich wysokości. Wskazany jest przede wszystkim rozsądek, ponieważ w przeciwieństwie do standardowych skoków, w tym konkretnym uczestnik ma mniej czasu na rozłożenie spadochronu.