Używany sprzęt na siłownię – czy to opłacalna inwestycja?
Otwarcie i prowadzenie klubu fitness jest wyzwaniem dla właściciela. W ślad za zakupem drogich sprzętów idzie kalkulacja kosztów i niepewność, czy zgromadzony budżet będzie w stanie pokryć wszystkie wydatki. Jednym ze sposobów na ich optymalizację jest używany sprzęt na siłownię. Czy to się opłaca? Jakie są zalety takiego rozwiązania?
Sprzęt po regeneracji w niższej cenie
Aranżacja siłowni jest niezmiennie zależna od możliwości finansowych właściciela. Zakup nowych maszyn to wydatek rzędu setek tysięcy złotych, dlatego wielu decyduje się na urządzenia regenerowane. Czy używany sprzęt na siłownię to rozsądny wybór? Profesjonalna regeneracja to nie tylko niższa cena urządzenia, ale i możliwość jego personalizacji.
Większość maszyn znajdujących się na siłowni podlega regeneracji. To głównie urządzenia do treningu kardio, takie jak orbitreki, bieżnie, maszyny eliptyczne czy crosstrainery, ale także i maszyny ze stosem, równie mocno eksploatowane. Zakup takiego sprzętu oznacza niższe koszty dla nabywcy, a efekt będzie ten sam – a nawet lepszy!
Możliwość personalizacji
Jednym z elementów profesjonalnej regeneracji sprzętu na siłownię jest opcja personalizacji. W praktyce oznacza to lakierowanie wybranych części urządzenia na wskazany przez właściciela kolor, a także wykonanie nadruku lub trwałej naklejki zgodnie z życzeniem klienta. Dzięki temu możliwe jest oznaczenie sprzętu firmowym logotypem, nazwą siłowni lub dowolnym napisem czy grafiką, która będzie wizualnie spójna z aranżacją treningowego wnętrza.
Gwarancja na sprzęt regenerowany
Obawy wielu nabywców powinny zniknąć wraz z udzieleniem gwarancji na każdy sprzęt, który podlegał regeneracji. Jeśli usługę wykonano w profesjonalnej firmie, jej podwykonawcy zawsze obejmują gotowe urządzenia okresem gwarancyjnym. Wzorowym przykładem jest firma Total Fitness Concept, która od ponad dekady zajmuje się regeneracją sprzętu na siłownię. Każde urządzenie, które przeszło proces odnowienia podlega aż 6-miesięcznej gwarancji z możliwością jej przedłużenia.
Czy można uniknąć olbrzymich kosztów związanych z zakupem sprzętu na siłownię? Okazuje się, że tak! Zakup sprzętu po regeneracji jest budżetową, ale rozsądną alternatywą dla drogich maszyn prosto od producenta, która zadowoli zarówno właściciela obiektu, jak i wymagających klientów. Osoby trenujące nie odczują różnicy między urządzeniami, czego nie można powiedzieć o posiadaczu klubu – ten na pewno zauważy różnicę w kosztach, mogąc doposażyć w zamian swój obiekt w ciekawe akcesoria.