6 popularnych sprzętów do rehabilitacji!

Odpowiedni sprzęt rehabilitacyjny jest niezbędny do osiągnięcia celów fitness. Pozwala też szybciej wrócić do zdrowia po wypadku lub kontuzji. Może poprawić równowagę i koordynację ruchową. Zwiększa zakres ruchów. Angażuje różne partie ciała. Urozmaica trening. 

Bosu

Piłka BOSU została wynaleziona przez Davida Wecka w 1999 roku. Od tego czasu cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Można ją śmiało wykorzystać w treningu równowagi. Wzmacnia kręgosłup. Tak naprawdę BOSU wcale nie jest piłką. Składa się z dwóch różnych części. Kopułowa strona służy do ćwiczeń aerobowych. Odwrócona BOSU świetnie sprawdzi się w treningu równowagi. Taka oryginalna piłka jest uniwersalna i wszechstronna.

 6 popularnych sprzętów do rehabilitacji! 

Mata do ćwiczeń

Profesjonalny sprzęt rehabilitacyjnywykonany jest z solidnych, wytrzymałych materiałów. Dzięki temu będzie spokojnie służył przez wiele lat. Dużą popularnością cieszy się też mata do ćwiczeń. Jeśli ją zwiniesz po treningu, nie będzie zabierać zbyt wiele miejsca.

Skutecznie zapobiega urazom podczas treningu. Zapewnia odpowiedni poziom amortyzacji i pochłania wstrząsy. Jest niezwykle wszechstronna. Występuje w niezwykle szerokiej gamie kolorów i stylów. Jest bardzo trwała. Skutecznie redukuje hałas i tłumi dźwięki podczas ćwiczeń.

Piłka do ćwiczeń

Możesz ją śmiało wykorzystać do rehabilitacji pleców. Urazy dolnej części kręgosłupa często ograniczają ruch i osłabiają odcinek lędźwiowy. Piłki delikatnie wzmacniają plecy. Stabilizują mięśnie otaczające kręgosłup i zapobiegają przyszłym urazom. 

Siedzenie na piłce aktywuje mięśnie pleców. Takie ćwiczenie wspaniale poprawia równowagę. Jeśli masz problem z utrzymaniem równowagi, wypuść trochę powietrza. W ten sposób piłka stanie się stabilniejsza. Jeśli poczujesz się pewniej, możesz wprowadzić bardziej zaawansowane ćwiczenia, np. przysiady. Zachowując prawidłową pozycję na piłkę, zwiększasz zakres ruchów, rozwijasz ogólną siłę i kontrolujesz mięśnie pleców i brzucha.

Taśmy oporowe

Są uniwersalne i wszechstronne. Różnią się kolorami i poziomem oporu. Dzięki temu bez problemu dopasujesz je do swoich potrzeb i kondycji. Są wygodne, bezpieczne i skuteczne. Wyróżniają się atrakcyjną ceną. Są idealną opcją dla osób w każdym poziomu i na każdym poziomie sprawności. Jednak nie daj się zwieść ich pozornej prostocie. Ćwiczenia oporowe są zaskakująco skuteczne. Stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnych, wolnych ciężarów.

Orbitrek

Poprawia wytrzymałość i siłę mięśni. Wspomaga układ sercowo-naczyniowy. Zwiększa pojemność płuc. Angażuje zarówno górne, jak i dolne partie ciała. Pozwala spalić dużą liczbą kalorii w krótkim czasie. Nie obciąża tak bardzo stawów, jak tradycyjna bieżnia. Może celować w określone partie nóg. Poprawia równowagę i pozwala szybciej wrócić do zdrowia po kontuzji. Maszyny eliptyczne oferują wiele wstępnie zaprogramowanych opcji treningowych. Możesz więc wybrać program treningowy, który najbardziej Ci się podoba.

 6 popularnych sprzętów do rehabilitacji! 

Ergometr górnej części ciała

Angażuje praktycznie każdy mięsień górnej części ciała. Poprawia siłę, wytrzymałość, zwinność, stabilność, elastyczność i równowagę. Możesz bez problemu dopasować intensywność treningu. Cieszy się dużą popularnością wśród osób w każdym wieku i na każdym poziomie sprawności.