Kule gejszy, czyli praktyka czyni mistrza

Sprawność seksualna, zdrowie kobiecych narządów płciowych, brak problemu z nietrzymaniem moczu - to wszystko marzenia kobiet, które również w bardziej zaawansowanym wieku chcą czuć się pewnie i korzystać z życia. Niestety, bardzo często natura w połączeniu z ciążami, porodami czy nieprawidłowymi nawykami sprawia, że kwestie te pozostają jedynie w sferze marzeń. Aby je spełnić, warto nieco pomóc losowi, zwłaszcza wybierając sprawdzone rozwiązania, takie jak kule gejszy.

Dla prawidłowego działania mięśni dna miednicy potrzeba po prostu praktyki. Wszystkie mięśni z czasem osłabiają się, co wynika z naturalnego starzenia się organizmu. Na niektóre w przypadku kobiet działa również wiele niekorzystnych czynników, choćby takich jak naturalny poród. Kule gejszy pozwalają zachować dobrą kondycję mięśni czy wrócić do niej po dużym wysiłku.

Po co stosować kule gejszy?

Te szczególne kule znane są kobietom już od wieków. Mogą być stosowane zarówno po to, aby polepszyć pracę mięśni dna miednicy, popularnie zwanych mięśniami Kegla, ale również, aby utrzymać je w dobrej kondycji. Z tego powodu warto stosować je nawet profilaktycznie, zwłaszcza w przypadku kobiet, które planują ciążę - a więc wiedzą, że mięśnie będą narażone na szczególnie trudne sytuacje, sprzyjające ich rozciągnięciu i zwiotczeniu. Co więcej, kule gejszy uważane są również za świetny sposób na wzbogacenie swojego życia seksualnego. Kobieta staje się świadoma pracy mięśni, dlatego może je rozluźniać oraz zaciskać, zwiększają intensywność własnego orgazmu oraz przyjemności odczuwanej przez partnera. Po porodzie kule gejszy uważa się za jeden z dobrych sposobów - równolegle z fizjoterapią - na powrót do prawidłowej formy.

Kule gejszy, czyli praktyka czyni mistrza

Jak stosować kulki gejszy?

Przede wszystkim - z rozsądkiem. Na początek warto sięgać po kulki jedynie na okres 10-15 minut dziennie podczas typowych, domowych czynności. Kobiety, które kulki stosują profilaktycznie, mogą wybierać rozmaite programy dołączone często do produktów, pozwalające na wykonywanie również prostych ćwiczeń. Z czasem wydłużany jest czas stosowania kulek, a także intensywność aktywnością, jaką wykonuje się w czasie, gdy są zaaplikowane. W ten sposób kule gejszy można nosić do 3 godzin dziennie, również podczas sporych aktywności, np. uprawiania sportu.

Ważny jest również rozmiar dobranych kul. Na początek należy sięgać po produkty o niższej wadze i większej średnicy, zwłaszcza w przypadku, gdy mowa o kobietach po porodzie. Z czasem powinno stosować kule gejszy o mniejszej średnicy, za to większej wadze. Można wybierać też produkty z systemem naturalnych wibracji, tzn. mniejszą kulką wewnątrz tej prawidłowej; podczas poruszania jest ona wprawiana w ruch, co dodatkowo stymuluje mięśnie do pracy i może nawet dawać kobiecie przyjemne odczucia.

Przeciwwskazania

W przypadku alergii odradza się stosowanie kul innych aniżeli zrobionych z silikonu medycznego. Nie należy, bez porozumienia z lekarzem, stosować kul w okresie ciąży. W połogu, podczas krwawienia miesięcznego czy infekcji również nie należy aplikować kul.

PlumBum jest partnerem tego materiału. Jeśli interesują Cię kule gejszy – znajdziesz go w ich ofercie.