Jak wybrać kulkę gejszy?

Wybór odpowiedniej kulki, zwłaszcza gdy dopiero zaczynasz, może być trudny. Kulki gejszy występują w różnych rozmiarach, materiałach, wzorach i stylach. Różnią się też wadzą. Wybierając odpowiedni model, zwróćmy uwagę na bezpieczeństwo, higienę. Mogą być wyposażone w regulowane obciążniki.

Odpowiednie kulki są dopasowane do naszych potrzeb. Początkujący użytkownicy mogą zacząć od najlżejszych i największych kulek. Z czasem mięśnie dna macicy będą mocniejsze i bardziej elastyczne. Wtedy możemy wybrać inne kulki.

Jak wybrać kulkę gejszy?

Rozmiary kulek gejszy

Kulki gejszy są dostępne w wielu różnych rozmiarach. Upewnij się, że wybrana kulka gejszy jest wygodna i nie wysuwa się podczas ćwiczeń.

Mała kulka ma średnicę 25-30 mm, średnia 30-33 mm, a duża 33-36 mm i więcej. Kulki gejszy nie powinny być zbyt duże, w przeciwnym razie może być nam niezbyt wygodnie. Jeśli będą za małe, możemy powodować dziwne odczucia i ostatecznie wypaść. Kobiety, które nigdy nie miały dzieci lub mają mniej niż 30 lat, powinny wybrać mniejsze kulki.

Waga kulek

Kulki gejszy są dostępne w różnych gramaturach. Różnią się wagą w zależności od marki. Idealnie, jeśli waga będzie proporcjonalna do rozmiaru, wagi i obecnej wytrzymałości dna macicy. Optymalna kulka waży 60-120 gramów. Im słabsze są mięśnie macicy, tym lżejsza powinna być kulka. Jeśli jesteś nowicjuszem, zacznij od kulek o masie 50 g i stopniowo zwiększaj wagę do 100 g, gdy mięśnie macicy będą już wystarczająco silne.

Jaki materiał wybrać?

Kulkę z gładkiego, nieporowatego materiału możemy łatwiej wyczyścić. Jest bardziej higieniczna. W ten sposób możemy łatwiej zapobiegać ryzyku gromadzenia się bakterii. Popularne są kulki:

  • szklane,
  • metalowe,
  • ze stali nierdzewnej,
  • silikonowe,
  • lateksowe,
  • polimerowe,
  • plastikowe.

Rodzaj materiału ma wpływ na ogólne wrażenia. Stopień trudności w utrzymaniu kulki w pochwie różni się znacznie w zależności od zastosowanego materiału. Kulki szklane i ze stali nierdzewnej są trudniejsze w trzymaniu. Sprawdzą się lepiej u zaawansowanych użytkowników. Z kolei silikonowe, lateksowe, polimerowe i plastikowe kulki są łatwiejsze w użyciu.

Kupowanie kulek gejszy w sex-shopach jest dość ryzykowne. Niektóre modele nie są przeznaczone do długotrwałego kontaktu z błonami śluzowymi pochwy. Takie kulki nie są wodoodporne i mogą łatwo gromadzić bakterie.

Jak wybrać kulkę gejszy?

Wzory i style

Możemy wybrać pojedynczą kulkę pustą lub nie. Czasami zestaw może się składać z dwóch lub większej liczby kulek. Mogą być połączone sznurkiem, który ułatwia ich wyjęcie. Każda kulka jest zamknięta w innej, większej kuli, zwykle z tworzywa sztucznego, lateksu lub silikonu.

Niektóre kulki mają wbudowany wibrator. Mogą mieć kontroler podłączony za pomocą kabla, który jest niewygodny. W ofercie często znajdziemy kulki z wibratorem sterowanym za pomocą pilota. Takie kulki przeznaczone są do zabaw erotycznych i nie nadają się do ćwiczeń Kegla, przeznaczonych do wzmacniania mięśni miednicy.

Używaj wysokiej jakości kulek. Powinny być wykonane z materiału, który nie wywoła reakcji alergicznej. Produkt i materiały mogą być objęte gwarancją jakości i bezpieczeństwa.