Jak się przygotować do zabiegu endermologii?

Endermologia to zabieg kosmetyczny, który pozwala skutecznie pozbyć się cellulitu, poprawić wygląd i napięcie skóry, a także wyszczuplić wybrane partie ciała. Endermologia jest szczególnie polecana dla osób, w przypadku których ćwiczenia fizyczne nie przynoszą pożądanych rezultatów. Aby efekty zabiegu były optymalne do endermologii należy się odpowiednio przygotować oraz przestrzegać zaleceń pozabiegowych.

Wysoka skuteczność i bezpieczeństwo endermologii

Endermologia to masaż podciśnieniowy wykonywany przy użyciu nowoczesnych oraz bezpiecznych urządzeń. Jego celem jest poprawa jakości i wyglądu skóry, usuniecie nadmiaru nagromadzonej tkanki tłuszczowej oraz redukcja cellulitu. Oprócz tego, endermologia posiada również zastosowanie terapeutyczne. Pozwala bowiem m. in. pozbyć się dolegliwości bólowych, usprawnić pracę mięśni i ścięgien oraz zredukować obrzęki.

Endermologia jest zabiegiem w pełni bezpiecznym oraz bezinwazyjnym. Podciśnieniowy masaż wspomaga metabolizm tkanki tłuszczowej oraz pobudza włókna kolagenowe do samodzielnej regeneracji, co pozytywnie wpływa na wygląd skóry. Pacjenci, którzy zdecydowali się na endermologię zauważą, że ich skóra stała się gładsza, młodsza, lepiej napięta, a tkanka tłuszczowa zredukowana.

Jak się przygotować do zabiegu endermologii?

Przygotowanie do zabiegu endermologii

Zabieg endermologii nie wymaga praktycznie żadnych specjalnych przygotowań ze strony pacjenta. Jedynym warunkiem, który należy spełnić, jest posiadanie zdrowej, nieuszkodzonej skóry w miejscach, które zostaną poddane zabiegowi. ~Revision.com.pl

Aby uniknąć pogorszenia stanu zdrowia oraz zapewnić sobie optymalne efekty prozdrowotne zabiegu powinniśmy być także całkowicie zdrowi. W przypadku kataru, podwyższonej temperatury ciała, chrypki czy infekcji konieczne jest przełożenie zabiegu na inny termin. Intensywny masaż stymuluje bowiem wszystkie toczące się w organizmie procesy, w tym także te chorobowe.

Zalecenia po zabiegu – woda, zdrowa dieta i aktywność fizyczna

Aby rezultaty zabiegu były jak najlepsze i najtrwalsze konieczne jest także właściwe postępowanie po nim. Endermologia powinna być bowiem połączona ze zmianą trybu oraz stylu życia, w tym ze zdrową dietą oraz zwiększoną aktywnością fizyczną.

Po zabiegu zaleca się wypijanie ok. 2,5 l wody dziennie, wykonywanie delikatnych ćwiczeń fizycznych oraz zdrowe odżywianie. Warto także pamiętać, że dla osiągnięcia optymalnych rezultatów konieczne jest przeprowadzenie określonej liczby serii zabiegów, których ilość oraz częstotliwość powinny zostać ustalone przez lekarza.